BB FM rádio | 94.7 Banská Bystrica - Nový singel Dominika Lauka: "Most" nielen ako výpoveď o náročnosti vzťahov

Práve hráme

Momentálne nehráme žiadnu skladbuBB FM - naše bystrické

Avatar

On Air

BB FM rádio Hudobný blok | 17:30 - 21:00

Nový singel Dominika Lauka: "Most" nielen ako výpoveď o náročnosti vzťahov

Uverejnené október 17, 2022

Spevák a hudobník Lauko, pôsobiaci aj ako frontman kapely Chilli Fellaz, prichádza v rámci sólo pôsobenia so singlom Most. Emotívna novinka zanecháva silný medziľudský odkaz a vizuál umocňuje významné momenty života s neutíchajúcou nádejou na pozitívne zajtrajšky. 

Skladba Most je zároveň Laukovou prvou zahraničnou spoluprácou, ktorá sa vyformovala spojením Mateja Smutného a kanadského producenta Jacoba Critcha.

„Tejto pesničke predchádzalo dlhé obdobie pandémie, počas ktorého som sa nevedel pohnúť z miesta a vytvoriť niečo nové. Matej mi ponúkol, že mi pomôže s procesom tvorby, do ktorej sme neskôr pozvali aj nášho spoločného priateľa a kolegu Rada Oravkina a producenta Jacoba Critcha,“ ozrejmuje Lauko a s úsmevom dodáva: „Pre mňa je to opäť experimentálna záležitosť, kde som spojil viac ľudí, ktorých si profesijne vážim. Moje okolie je na mňa zvyknuté v inom žánri, v ktorom aj s kapelou mienim pokračovať. Na druhej strane novým výzvam nikdy nedávam červenú a projekt Lauko je toho jasným dôkazom.“ 

S vokálmi pomohla Tereza Králiková, gitarovým sólom prispel Matúš Mikuláš a violončelom Rowan Sherlock. Hudobne skladbu zachytili v štúdiu Môlča records bratov Bošeľovcov, odkiaľ putovala do Kanady k producentovi Jacobovi Critch a o master sa postaral Ján Zborovjan.

V piesni je obsiahnutá výpoveď náročnosti vzťahov, s ktorou sa dennodenne stretávame, ale aj nádej na lepšiu budúcnosť. Vizuálne stvárnenie skladby precítil Lauko v spolupráci s Alexandrou Lukáčovou, ktorá dodala spevákovi potrebné herecké sebavedomie. 

„Tento klip bol pre mňa zatiaľ najnáročnejší, a to z hľadiska lokalít, počasia, režijných požiadaviek, ale aj masiek, ktoré dotvárali atmosféru autonehody. Som rád, že som mohol prvýkrát herecky stvárniť emócie, o ktorých spievam,“ hovorí Lauko, ktorý si zahral v klipe úlohu herca a nie speváka. Keďže sa tým aj študijne zaoberal, bolo to jedinou Laukovou požiadavkou na režiséra Roba Bošeľu„Robo vymyslel koncept, ktorý bol pre mňa zo začiatku veľmi odvážny, ale nakoniec ma presvedčil,“ uzatvára Lauko. Asistentom réžie bol Matúš Mikuláš a make up artist Lujza Kalčoková.

Skladba Most predstavuje aj smerovanie spevákovej hudobnej etapy a prináša obohacujúcu skúsenosť zo spolupráce s ľuďmi, ktorých pracovne rešpektuje. Jeho ambície sa však neustále uberajú naspäť k živej muzike a kapele Chilli Fellaz, s ktorou majú rozpracovaný nový album. No pseudonym Lauko naďalej ostáva synonymom spevákovej žánrovej slobody a prezentácie.

 

LAUKO – Most, prod. Jacob Critch (official video): 

 

Dominik Lauko, rodák z Dudiniec, vyštudoval v Banskej Bystrici Konzervatórium J. L. Bellu a Fakultu múzických umení Akadémie umení. Banská Bystrica je jeho srdcovou záležitosťou a venoval jej aj skladbu Mesto pod Urpínom. Ako uviedol, v týchto dňoch práve ukončili letnú sezónu plnú koncertov a s banskobystrickou kapelou Chilli Fellaz pracujú na novom albume, ktorý plánujú vydať koncom apríla budúceho roku. Pri tej príležitosti chcú v Banskej Bystrici usporiadať veľký koncert. 

 

Instagram: https://www.instagram.com/laukodominik

Facebook: https://www.facebook.com/laukodominik

BB FM rádio 94.7 MHz

Moderné komerčné lokálne rádio zamerané spravodajským a publicistickým obsahom na mesto Banská Bystrica a blízke okolie. Ten dopĺňa hitová hudba od 80-tych rokov až po súčasnosť a vo vysielaní nechýba ani tvorba hudobníkov z regiónu a viaceré špecializované relácie.

Kontakt

Na Karlove 25
Banská Bystrica, 97401
Slovensko
0850 947 947
www.bbfm.sk

po celý deň s vami

  • Lokálne správy, dopravný servis, počasie, a informácie z Banskej Bystrice. K tomu skvelá hudba, ktorá vás naladí.