BB FM rádio | 94.7 Banská Bystrica - Bezradnosť a tváre plné smútku: Banskobystričan Jozef Hucman varil na hranici odídencom z Ukrajiny

Práve hráme

Momentálne nehráme žiadnu skladbuBB FM - naše bystrické

Avatar

On Air

Martin & Ema Ráno s BB FM | 06:00 - 09:30

Bezradnosť a tváre plné smútku: Banskobystričan Jozef Hucman varil na hranici odídencom z Ukrajiny

Uverejnené marec 28, 2022

Situácia v Ukrajine nie je ľahostajná ani Banskobystričanom. Po tom, čo Rusko neľútostne zaútočilo na viacerých miestach krajiny, desiatky obyvateľov mesta pod Urpínom neváhali a rozhodli sa podať pomocnú ruku tam, kde to bolo a aj stále je najviac potrebné.

Jedným z dobrovoľníkov je aj Jozef Hucman z občianskeho združenia Aregala Slovensko – Kuchári bez hraníc. Po tom, čo v Ukrajine vypukol vojnový konflikt, nasadol do auta a varil pre odídencov jedlo. Pomáhal však nielen tam. Ako to aktuálne na slovensko-ukrajinskej hranici vo Vyšnom Nemeckom vyzerá, kto a ako môže ešte aj dnes pomôcť a s akými príbehmi odídencov z Ukrajiny sa stretol, prezradil v nedávnom rozhovore v Popoludní s BB FM.

Záznam z rozhovoru si môžete vypočuť v našom archíve:

Popoludnie s BB FM nájdete aj na podcastových službách - Spotify | Apple Podcasts | Google Podcasts | RSS

BB FM rádio 94.7 MHz

Moderné komerčné lokálne rádio zamerané spravodajským a publicistickým obsahom na mesto Banská Bystrica a blízke okolie. Ten dopĺňa hitová hudba od 80-tych rokov až po súčasnosť a vo vysielaní nechýba ani tvorba hudobníkov z regiónu a viaceré špecializované relácie.

Kontakt

Na Karlove 25
Banská Bystrica, 97401
Slovensko
0850 947 947
www.bbfm.sk

po celý deň s vami

  • Lokálne správy, dopravný servis, počasie, a informácie z Banskej Bystrice. K tomu skvelá hudba, ktorá vás naladí.