BB FM rádio | 94.7 Banská Bystrica - Jakub Lunter z OZ Antikomplex v BB FM rádiu porozprával o projekte Stolpersteine

Práve hráme

Momentálne nehráme žiadnu skladbuBB FM - naše bystrické

Avatar

On Air

BB FM rádio Dance Weekend | 22:00 - 23:59

Jakub Lunter z OZ Antikomplex v BB FM rádiu porozprával o projekte Stolpersteine

Uverejnené január 07, 2022

Svet si neustále pripomína miliónové obete druhej svetovej vojny a mnohí sú za to, aby sa o najväčšom vojnovom konflikte v dejinách ľudstva hovorilo viac. Našťastie, medzi nami sú aj takí, ktorým práve spomienky na padlých a zabitých počas vojny nie sú ľahostajné a budúcim generáciám chcú takýchto ľudí pripomínať cez rôzne projekty.

Stolpersteine je názov projektu, ktorý bol ešte v roku 1992 iniciovaný nemeckým umelcom Gunterom Demnigom. Za cieľ si kladie najmä pripomínať jednotlivcov na poslednom mieste ich pobytu, alebo niekedy aj práce, ktoré si človek slobodne vybral predtým, ako sa stal obeťou nacistického teroru.

V Banskej Bystrici je za Stolpersteine, alebo Kamene zmiznutých, zodpovedné OZ Antikomplex, za ktoré nám v Popoludní s BB FM rádiom viac o spomienkovom projekte prezradil jeho predstaviteľ Jakub Lunter.

 

Popoludnie s BB FM nájdete aj na podcastových službách - Spotify | Apple Podcasts | Google Podcasts | RSS

BB FM rádio 94.7 MHz

Moderné komerčné lokálne rádio zamerané spravodajským a publicistickým obsahom na mesto Banská Bystrica a blízke okolie. Ten dopĺňa hitová hudba od 80-tych rokov až po súčasnosť a vo vysielaní nechýba ani tvorba hudobníkov z regiónu a viaceré špecializované relácie.

Kontakt

Na Karlove 25
Banská Bystrica, 97401
Slovensko
0850 947 947
www.bbfm.sk

po celý deň s vami

  • Lokálne správy, dopravný servis, počasie, a informácie z Banskej Bystrice. K tomu skvelá hudba, ktorá vás naladí.